نخستین پارک بازیافتی در شهر آمل ساخته می‌شود

t07
خیابان ولیعصر، محروم از وجود سطل زباله!
دسامبر 15, 2018
t03
روند تخلیه زباله در جنگل‌های مازندران متوقف شود
دسامبر 16, 2018

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، قربانی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه واحد آموزش سازمان مدیریت پسماند بصورت روزانه و هفتگی این آموزش را در سطوح بسیار پائین حتی از مهد کودک‌ها شروع کردند ادامه داد: این آموزش در حال حاضر حتی خانه به خانه و چهره به چهره نیز در حال انجام می‌باشد.

قربانی افزود: در حال حاضر روزی تقریبا ۴۰۰ تن زباله در سطح آمل جمع آوری و حدود ۵ درصد از زباله‌ها تفکیک و جمع آوری می‌شود.

وی افزود: ۲۴ ایستگاه بازیافت زباله در آمل تاکنون راه اندازی شده است، اما همه مردم باید همت کنند و فرهنگ تفکیک زباله از مبدا را گسترش دهند.

قربانی گفت: هر کدام از شهروندان باید در این قضیه متعهد باشند و آموزش تفکیک زباله‌ها را از خانه‌های خود شروع کننند و به کوچکتر‌ها نیز آموزش دهند.

نماینده شورای اسلامی شهر آمل در سازمان مدیریت پسماند شهرداری از اجرایی شدن اولین پارک بازیافتی شمال کشور در آمل با حمایت اعضای شورا، شهردار و مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در آینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: این پارک هم محل تفریح است و هم با راه اندازی کارگاه‌های مختلف در آن، ساخت وسایل با استفاده از مواد دور ریز و بازیافتی علاوه بر آموزش در محل، در توسعه اقتصاد خانواده، شهر و کشور نیز مثمرثمر خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*