بازیافت بیش از 43 هزار تن زباله در سنندج وارد چرخه

t05
زباله معضلی برای شهروندان آبادانی
دسامبر 16, 2018
t07
تولید 40 مگاوات برق از زباله تا سه سال آینده
دسامبر 16, 2018

رئیس سازمان پسماند شهرداری سنندج گفت: از اول امسال تا پایان آبان بیش از 43 هزار تن زباله جمع آوری شده در شهر سنندج وارد چرخه بازیافت شده است.
سیروان غفوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در این مدت در مجموع 91 هزار و 200 تن زباله از سطح شهر سنندج جمع آوری شد، اظهار داشت: 43 هزار و 200 تن از این میزان زباله تحویل کارخانه بازیافت شده است.
وی افزود: روزانه بیش از 380 تن زباله در سطح شهر سنندج جمع آوری می شود که از این مقدار 180 تن به کارخانه بازیافت انتقال می یابد.
غفوری تاکید کرد: پس از تفکیک ضایعات خشک قابل بازیافت و تبدیل حدود 50 تن کود کمپوست از زباله تر تولید و مابقی با خاک و نخاله در محل دفن پسماندها دفن می شود.
وی یادآور شد: تفکیک زباله های منتقل شده به سایت بازیافت توسط بخش خصوصی انجام می شود و فلزاتی همچون آلومینیوم و آهن و مواد پلاستیکی و مقوا از میان زباله ها جدا و برای بازیافت به کارخانه های مربوطه ارسال می شود.
غفوری طرح تفکیک از مبدا زباله را اصولی ترین روش برای صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلایندگی، کاهش حجم زباله ها، صرفه جویی در زمان، کاهش تعداد خودروها و نیروی انسانی برای جمع آوری و حمل زباله اعلام کرد.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*