بازیافت آمین آلوده برای نخستین بار

t01
تولید کیسه‌های خرید از پلاستیک بازیافتی
دسامبر 11, 2018
t03
تفکیک کمتر از 5 درصد زباله در خراسان جنوبی
دسامبر 11, 2018

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، مدیر فاز 19 گفت: با انجام این عملیات از آغاز مهر تا کنون  احیای 350 متر مکعب آمین رقیق با میزان کلر 16  هزار (پی پی ام) به پایان رسیده است. بر اساس برآورد صورت گرفته با احتساب هر تن آمین ارزش آمین بازیافتی حدود 123  هزار دلار است.
سهیل رفیعی افزود: آمین دارای ارزشی بسیار بالا است و تأمین آن نیز شرایط خاصی دارد، که هم‌اکنون به همت متخصصان پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی امکان‌سنجی، شبیه سازی و در نهایت اجرای عملیات بازیافت آمین با موفقیت صورت گرفته است.
وی گفت: آمین به عنوان یک ماده حیاتی در واحدهای شیرین‌سازی پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در طول زمان بر اساس واکنش‌های شیمیایی،از کیفیت این ماده کاسته می‌شود و فرآیند شیرین‌سازی به‌صورت کامل انجام نمی‌شود.
رفیعی افزود: با اجرای این طرح مقدار زیادی از آمین آلوده که در طول سالهای گذشته در سطح پالایشگاه های گازی کشور بدون استفاده انبار شده است، مجددا به چرخه شیرین‌سازی باز خواهد گشت.
وی گفت: با انجام این عملیات، 700  تن آمین خالص با ارزش بیش از دو میلیون دلار بازیافت می شود و حجم عظیمی از این کالای استراتژیک در پالایشگاه های گازی کشور قابلیت استفاده مجدد پیدا می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*