استفاده از فناوری های نوین برای بازیافت پلاستیک در بریتانیا

t01
بازیافت کمتر از ۱۵ درصد نخاله‌های ساختمانی پایتخت
نوامبر 21, 2018
t03
تفکیک از مبدا مهمترین راه حل زباله های روستایی است
نوامبر 21, 2018

فرآیند جدید امکان بازیافت پلاستیک هایی را که تا کنون غیر قابل بازیافت محسوب می شدند؛ فراهم می آورد.

شرکت بریتانیایی ریسایکلینگ تکنالجیز (Recycling Technologies)، به تازگی یک تاسیسات جدید تولید ماشین آلات بازیافت پلاستیک مدل RT7000، با ظرفیت ۲۰۰ ماشین در سال را در زمینی به مساحت ۲۵ هزار فوت مربع، برای عرضه به بازار اروپا و بریتانیا راه اندازی کرد.

ماشین یادشده از قابلیت تبدیل انواع پلاستیک به نفت پلاکس (Plaxx oil) برخوردار است. نفت پلاکس می تواند به عنوان سوخت برای  تولید سایر محصولات پلاستیکی به کار گرفته شود.

این ماشین با استفاده از یک فناوری نوین، ضایعات پلاستیکی را در نبود اکسیژن به پلاکس تجزیه می کند. فرآیند جدید امکان بازیافت پلاستیک هایی را که تا کنون غیر قابل بازیافت محسوب می شدند؛ فراهم می آورد. از این جمله می توان به فیلم های پلاستیکی، کیسه های مواد غذایی روکش دار و حتی پلاستیک های مشکی اشاره کرد.

ویژگی دیگر این ماشین آلات سایز کوچک آنهاست که قابلیت نصب آنان در تاسیسات مدیریت پسماند را ممکن می سازد. موضوعی که هزینه های مالی و زیست محیطی حمل و نقل ضایعات پلاستیکی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

آدریان گریفیث، مدیرعامل ریسایکلینگ تکنالجیز در حاشیه مراسم افتتحایه، عنوان کرد: هدف ما سه برابر کردن ظرفیت فعلی بازیافت پلاستیک اروپا تا سال ۲۰۲۷ میلادی، در راستای راهبرد اضطراری ایجاد ۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید بازیافت ضایعات پلاستیکی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*