اولین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی بهره برداری شد

ofot6si2
لیست غرفه‌ها و باجه‌های شهر آبیکاستان قزوین
نوامبر 11, 2018
ssi6xjt4
تولید کود از زباله میزان دفن را تا 70 درصد کاهش می دهد
نوامبر 12, 2018

به گزارش فانوس، محمدعلی افشانی در مراسم بهره‌برداری از مرکز بازیافت و پردازش نخاله‌های ساختمانی و عمرانی که در جاده آبعلی-دماوند واقع شده است، اظهار داشت: یکی از مهمترین اهدافی که مدیریت شهری پیگیری می‌کند بهبود کیفیت زندگی شهروندان است.

وی بیان داشت: یکی از اولویت‌های ما موضوع شهر پاک، شهری عاری از آلودگی و پسماند است، بنابراین در این خصوص به صورت ویژه اقداماتی انجام می‌شود و امروز نخاله‌های ساختمانی و عمرانی در این کارخانه تبدیل به مصالح ساختمانی می‌شوند.

شهردار تهران بیان داشت: ظرفیت این کارخانه سه هزار و 300 تن است که برای احداث آن 67 میلیارد تومان هزینه شده است و ابتدائا نخاله‌ها تفکیک می‌شوند و تبدیل به مصالح ساختمانی خواهند شد.

افشانی یادآور شد: دو کارخانه دیگر نیز به میزان سه هزار و 300 تن در شهر تهران احداث خواهد شد و مقدمات آن و همینطور قرارداد آن منعقد شده است.

وی گفت: باید به میزان تولید نخاله در شهر ظرفیت بازیافت آن را نیز داشته باشیم و در 4 ضلع شهر تهران باید نخاله‌های ساختمانی جمع‌آوری و تفکیک و همینطور تبدیل به مصالح ساختمانی شوند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد:‌مشارکت مردم در افزایش کیفیت زندگی بسیار مهم است و در این راستا برنامه‌هایی برای جمع‌آوری پسماند و تفکیک  زباله از مبدا داریم.

افشانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه پیشنهادهایی به شهردار جدید تهران دارید، گفت: شعار بنده برای شهرداری تهران شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر است و امیدوارم افرادی که انتخاب می‌شوند در این مسیر موفق باشند.

وی بیان داشت: پیشگیری از افزایش آلودگی هوا و کاهش ترافیک و همینطور توجه به حمل و نقل ریلی از مواردی است که بنده به شهردار آینده پیشنهاد می‌کنم.

شهردار تهران گفت:‌ در دو ماه گذشته 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری منتشر شد و 800 میلیارد دیگر نیز در این خصوص پیش‌بینی شده است که در روزهای آینده اجرایی خواهد شد.

افشانی یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که در شهر تهران صورت گرفته موضوع کمربند سبز شمال تهران است و در این خصوص آبیاری قطره‌ای را در نظر گرفته‌ایم و نخستین مخزن آن در هفته جاری آبگیری شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*